Styly LNU

V dnešní době je spousta nápadů a stylů, které si může člověk zamilovat a osvojit. Každý má své oblíbené téma, ke kterému se vrací nebo je mu srdci blízké. Ve světě LNU to není jinak. Pokud se podíváme na různé státy a výrobce, má každý svůj nezaměnitelný design. Například severské státy mají pro mě chladný a jednoduchý styl. Vždy s jen strohou strukturou nebo čistého provedení. Je to milé a příjemné, ale chce to vždy nějak oživit. Západní provenience (např. Francie, Nizozemí) mají určitou podobnost se severskými zeměmi, ale již se tam vkrádají nové barevné kombinace a líbivé vzory. Jsou více romantické.

light_grey_stone_washed_linen_bed_setnatural-tea-towel-linen-talesnatural-blue-stripes-table-cloth_1

Co mě však překvapilo, je východní produkce lněných výrobků. Ty jsou nám tvary i vzory velice blízké. Stále dodržují jistou tradici ve vzorech i barvách, které jsou nesmrtelné. Vykreslené luční květiny, kuchyňské vzory, obrazová tvorba na jindy jednoduchých utěrkách. Každý kousek je sám o sobě uměleckým užitkovým dílem. U povlečení i všech doplňků do domácnosti najdeme vždy vysokou kvalitu látek i zpracování, což je velice důležité a snoubí se to s filozofií lnu jako takového. Prostě tento materiál si podobné zacházení zaslouží. Proto jsme si vybrali i pro naše účely tuto produkci jako základní. Všechno je opravdu v "slovanském" provedení. Někdy najdeme i vliv východního orientu a jejich ornamenty. To dodává všem kolekcím zajímavý nádech a jiskru. 

скатерть-гладриэль565415653456532

Vždy je možné najít lněné doplňky, které se hodí do moderního i starobylého interiéru. Stačí si jen vybrat. Není nikde uvedeno, že tradiční materiál v moderním pojetí nemůže být součástí dnešního života i mladých lidí. Orientální vzory dodají modernímu a někdy chladnému prostředí jiskru a náboj. 

Samostatnou kapitolou jsou výrobky pro historické využití. Tyto předměty a výrobky jsou specifické tím, že musí dodržovat jistou tradici barevnou i tvarovou. Ze lnu se šije veškeré středověké oblečení, protože len byl vždy hlavní surovinou pro výrobu oděvů v celé Evropě. Bavlna se začala ve větším používat až na přelomu 19. století. Pro tento typ výrobků je hlavní jejich ušití i zdobení. Žádné malby na látku, ale používá se tradiční zdobení vyšíváním.  

_Jana_Snový svět

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení