O nás

  Působíme v České republice jako výrobce a dodavatel lněných výrobků. Jsme rodina nadšenců, kteří věří v kvalitu a spokojenost zákazníků. Snažíme se přinášet na trh jen to nejlepší a zároveň myslíme i na naši planetu. Chceme každému ukázat, že je možné žít v dnešní uspěchané době a přitom být v kontaktu s přírodou.

  Základem naším nabídky jsou lněné a konopné výrobky. K těmto produktům jsme přidali i pohanku. Vybíráme zajímavé, tradiční i inovativní prvky do domácnosti. Naším hlavním zájmem je přinést ostatním radost, užitek i zdraví z běžných věcí, jako jsou ubrusy, povlečení, osušky, a jiné. Zároveň vám můžeme nabídnout i námi vyráběné a zdobené originální předměty. Materiály pocházejí z Evropy, převážně z Litvy, Estonska, nově i Itálie a Polska. Rozšiřujeme postupně řadu výrobků, kdy je i použitý materiál původem z Čech. Zamilovali jsme se do LNU a nakazili jsme tím i naše okolí.

  Len je pro nás velice zajímavou surovinou, která se v našich krajinách tradičně pěstovala po 7000 let a dnes ji znovu objevujeme jako rodinné stříbro. To co jsme se o materiálu do dnešního dne dozvěděli, nás utvrzuje v tom, že má všechny pozitiva stát se rostlinou nejen dneška, ale i budoucnosti. Při dalším pátraní jsme našli také další doplňkový sortiment, který je v souladu s naším konceptem a jistě si zaslouží vaši pozornost.

  Všechny výrobky jsou pečlivě vybírány. Zaručujeme kvalitu materiálů i zpracování. Jistě budete s nákupem spokojeni a již nebudete chtít jiný materiál. Zároveň výrobky zhotovené ze lnu vydrží roky, při správné úpravě bude s roky požívání ještě lepší, stejně jako víno. Praním a používáním přírodní len světlá a měkne, na kvalitě však neztrácí, právě naopak. Lněné tkaniny jsou významně trvalejší, než bavlněné.

  Snažíme se také uvažovat ekologicky, a proto balíme vše do papírů a krabic, případně ekologicky rozložitelných plastů. Hledáme stále také dodavatele recyklovaných produktů, a to nejen papírů. Dalšími pomůckami nám jsou: lněné a jutová motouzy, recyklovaný papír, zbytky a ořezy látek, vosk, dřevěné a nitěné knoflíky. Nitě používáme převážně bavlněné, někdy i lněné. Pokud se k nám dostane plastový obal, snažíme se jej recyklovat a používat dál. Učíme  se chovat Zero Waste - minimalizovat odpady. Látky tedy použijeme prakticky do každé nitky a tvoříme i z těch nejmenších kousků. 

A jak to začalo?

  V roce 2012 jsem odjela do ciziny a tam jsem zjistila, že existuje materiál s názvem LEN, a že je běžnou součástí domácnosti. Začala jsem o tom více zjišťovat a překvapily mě jeho vlastnosti. Čím více jsem se o lnu dozvídala, tím mě uchvacoval a musela jsem jej vyzkoušet. Proto jsem přivezla domů první povlečení a utěrky. 

  Po vyzkoušení jsme zjistili, že nechceme spát v ničem jiném, než v lněném povlečení. Utěrky se osvědčily také na jedničku a ještě byly vkusné a zajímavé. Darovali jsme několik kusů povlečení přátelům a po úžasné pozitivní odezvě jsme se rozhodli prodávat je na trzích, kde jsme seznamovali zákazníky s naším lnem.

  V roce 2014 jsme oslovili několik nových dodavatelů a rozšířili jsme sortiment také o módní doplňky, oblečení a ručníky. Tím jsme téměř ucelili řadu výrobků. 

  Rok 2015 byl zajímavý novými příležitostmi na trzích a zároveň se nám dostalo té cti dodávat do kamenných obchodů. Zároveň jsme k našemu stávajícímu rozsahu přidali ubrusy a luxusní deky. Rozhodli jsme se také rozšířit náš prodej po internetu a založili jsme internetový obchod.

  Od roku 2016 začínáme opět novými pobídkami, snažíme se hledat novinky a rozšiřovat portfolio. Postupně spolupracujeme s novými výrobci v Evropě, ale i z Čech. Zjistili jsme, jaké jsou u nás zajímavé firmy, které se produktivně zabývají výrobou přírodních materiálů. 

  Jako jediná nabízíme novinku na trhu, což jsou lněné ponožky a lněná prostěradla se zavazováním na tkaničky. Novinky, které jsou zajímavé nejen svou originalitou, ale i variabilním použitím. Také odlišné od klasicky nabízených produktů na českém trhu. Stejně tak propagujeme lněné froté, které z našeho trhu skoro zmizelo a postupně se u nás opět objevuje. 

  Po roce 2019 - založili jsme společnost s ručením omezením a posunuli jsme se opět o kousek dál v naší práci. Stejně tak jsme se přestěhovali, vytvořili novou dílnu a rozšířili i skupinu našich spolupracovníků, kteří s námi pracují a připravují objednávky. Protože většinu produktů si sami navrhujeme a šijeme, tak jsme přibrali šikovné švadleny. 

  V roce 2022 jsme se přestěhovali přímo do centra Poděbrady, kde jsme pro zákazníky připravili nejen prodejnu, ale také vzorkovnu, kde si zákazníci mohou osahat lněné látky, ale také se podívat na již ušité výrobky, jako jsou lněné závěsy či lněné ručníky.

Děkujeme velmi našim zákazníkům za přízeň, díky níž můžeme dál pokračovat v naší práci.

Látky dovážené mají standart EKO-TEX 100 I. třídy a II. třídy. 


Komu fandíme:

Fotoateliér Petr Vreštiak - Fotoateliér je nedaleko od centra Poděbrad. Původní stavení s kouzelnou atmosférou ukrývá vlastně 3 ateliéry. Jeden pro moderní ateliérovou a produktovou fotografii s širokou paletou pozadí, druhý pro boudoir i akt a třetí je rozlehlá půda pro retro fotografii disponující množstvím historických rekvizit. Pestrost a velikost prostor umožňuje vyfotit během jediné návštěvy ateliéru několik různých scén či připravit prostorově náročné fotoobrazy.

Jana Knechtová - návrhářka, která šije z našich látek.