O nás

Působíme v České republice jako výrobce a dodavatel lněných výrobků. Jsme rodina nadšenců, kteří věří v kvalitu a spokojenost zákazníků. Snažíme se přinášet na trh jen to nejlepší a zároveň myslíme i na naši planetu. Chceme každému ukázat, že je možné žít v dnešní uspěchané době a přitom být v kontaktu s přírodou.

Základem naším nabídky jsou lněné a konopné výrobky. K těmto produktům jsme přidali i pohanku. Vybíráme zajímavé, tradiční i inovativní prvky do domácnosti. Naším hlavním zájmem je přinést ostatním radost, užitek i zdraví z běžných věcí, jako jsou ubrusy, povlečení, osušky, a jiné. Zároveň vám můžeme nabídnout i námi vyráběné a zdobené originální předměty. Materiály pocházejí z Evropy, převážně z Litvy, Estonska, nově i Itálie a Polska. Rozšiřujeme postupně řadu výrobků, kdy je i použitý materiál původem z Čech. Zamilovali jsme se do LNU a nakazili jsme tím i naše okolí.

Len je pro nás velice zajímavou surovinou, která se v našich krajinách tradičně pěstovala po 7000 let a dnes ji znovu objevujeme jako rodinné stříbro. To co jsme se o materiálu do dnešního dne dozvěděli, nás utvrzuje v tom, že má všechny pozitiva stát se rostlinou nejen dneška, ale i budoucnosti. Při dalším pátraní jsme našli také další doplňkový sortiment, který je v souladu s naším konceptem a jistě si zaslouží vaši pozornost.

Všechny výrobky jsou pečlivě vybírány. Zaručujeme kvalitu materiálů i zpracování. Jistě budete s nákupem spokojeni a již nebudete chtít jiný materiál. Zároveň výrobky zhotovené ze lnu vydrží roky, při správné úpravě bude s roky požívání ještě lepší, stejně jako víno. Praním a používáním přírodní len světlá a měkne, na kvalitě však neztrácí, právě naopak. Lněné tkaniny jsou významně trvalejší, než bavlněné.

Snažíme se také uvažovat ekologicky, a proto balíme vše do papírů a krabic, případně ekologicky rozložitelných plastů. Hledáme stále také dodavatele recyklovaných produktů, a to nejen papírů. Dalšími pomůckami nám jsou: lněné a jutová motouzy, recyklovaný papír, zbytky a ořezy látek, vosk, dřevěné a nitěné knoflíky. Nitě používáme převážně bavlněné, někdy i lněné. Pokud se k nám dostane plastový obal, snažíme se jej recyklovat a používat dál. Učíme  se chovat Zero Waste - minimalizovat odpady. Látky tedy použijeme prakticky do každé nitky a tvoříme i z těch nejmenších kousků. 

A jak to začalo?

V roce 2012 jsem odjela do ciziny a tam jsem zjistila, že existuje materiál s názvem LEN, a že je běžnou součástí domácnosti. Začala jsem o tom více zjišťovat a překvapily mě jeho vlastnosti. Čím více jsem se o lnu dozvídala, tím mě uchvacoval a musela jsem jej vyzkoušet. Proto jsem přivezla domů první povlečení a utěrky. 

Po vyzkoušení jsme zjistili, že nechceme spát v ničem jiném, než v lněném povlečení. Utěrky se osvědčily také na jedničku a ještě byly vkusné a zajímavé. Darovali jsme několik kusů povlečení přátelům a po úžasné pozitivní odezvě jsme se rozhodli prodávat je na trzích, kde jsme seznamovali zákazníky s naším lnem.

V roce 2014 jsme oslovili několik nových dodavatelů a rozšířili jsme sortiment také o módní doplňky, oblečení a ručníky. Tím jsme téměř ucelili řadu výrobků. 

Rok 2015 byl zajímavý novými příležitostmi na trzích a zároveň se nám dostalo té cti dodávat do kamenných obchodů. Zároveň jsme k našemu stávajícímu rozsahu přidali ubrusy a luxusní deky. Rozhodli jsme se také rozšířit náš prodej po internetu a založili jsme internetový obchod.

Od roku 2016 začínáme opět novými pobídkami, snažíme se hledat novinky a rozšiřovat portfolio. Postupně spolupracujeme s novými výrobci v Evropě, ale i z Čech. Zjistili jsme, jaké jsou u nás zajímavé firmy, které se produktivně zabývají výrobou přírodních materiálů. 

Jako jediná nabízíme novinku na trhu, což jsou lněné ponožky a lněná prostěradla se zavazováním na tkaničky. Novinky, které jsou zajímavé nejen svou originalitou, ale i variabilním použitím. Také odlišné od klasicky nabízených produktů na českém trhu. Stejně tak propagujeme lněné froté, které z našeho trhu skoro zmizelo a postupně se u nás opět objevuje. 

Po roce 2019 - založili jsme společnost s ručením omezením a posunuli jsme se opět o kousek dál v naší práci. Stejně tak jsme se přestěhovali, vytvořili novou dílnu a rozšířili i skupinu našich spolupracovníků, kteří s námi pracují a připravují objednávky. Protože většinu produktů si sami navrhujeme a šijeme, tak jsme přibrali šikovné švadleny. 

Děkujeme velmi našim zákazníkům za přízeň, díky níž můžeme dál pokračovat v naší práci.

Látky dovážené mají standart EKO-TEX 100 I. třídy a II. třídy. 


Komu fandíme:

Fotoateliér Petr Vreštiak - Fotoateliér je nedeleko od centra Poděbrad, v ulici Na Hrázi. Původní stavení s kouzelnou atmosférou ukrývá vlastně 3 ateliéry. Jeden pro moderní ateliérovou a produktovou fotografii s širokou paletou pozadí, druhý pro boudoir i akt a třetí je rozlehlá půda pro retro fotografii disponující množstvím historických rekvizit. Pestrost a velikost prostor umožňuje vyfotit během jediné návštěvy ateliéru několik různých scén či připravit prostorově náročné fotoobrazy.

Jana Knechtová - návrhářka, která šije z našich látek.