Kouzelné prostěradlo

Vznik kouzelného prostěradla je velice prozaický. Někdy stačí k nápadu a jeho realizaci jen drobná rozmazaná fotografie.

Jsem člověk, který má rád věci použitelné pro více způsobů. Tedy víceúčelnost. Vždy mě bavilo, těšilo a měla jsem radost z toho, když jsem u věcí našla také jiný účel, než ke kterému byly prvotně určeny. K tomu mě vedli také od malička, prostě využít jednoduché věci v domácnosti k tvorbě zajímavých a tvůrčích předmětů. Proto není divu, že se to neslo celým životem, ale při vlastním podnikání se to začalo více projevovat. Když promýšlím nové nápady, tak se mi vždy spojují různé varianty použití a využitelnost jednotlivých kousků do domácnosti. Je to velmi zajímavé a baví mě to. Když jsem se tedy pustila do práce s prostěradly, dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou napínacího lněného prostěradla. Jenže napínací lněnou látku jsem hned nenašla a předpokládám, že v ní je umělotina, která zajišťuje pružnost. Proto jsem si vymyslela všívat do rohů gumičky. Jedná se o jednu z možných variant, jak pomoci prostěradlu udržet se v noci na matraci. Je to praktické pro rychlé použití, ale mě na tom trochu vadí nemožnost pořádného vyžehlení, ale především složení do skříně a se šitím to také není žádná legrace. Dlouho jsem hledala, až jsem našla zapadlý malý obrázek ze zahraničí, kde byly v rozích pod matrací uvázané mašličky. Hlodalo mi to hlavě opravdu dlouho, až jsem se rozhodla do práce pustit a vyzkoušet několik variant. Trvalo poměrně dlouho, než jsme systém domyslela a udělala jej funkční nejen v hotové fázi, ale také pro samotné šití. Díky tomu vzniklo kouzelné prostěradlo. 

Jedná se o prostěradlo v klasickém formátu, které má v rozích zašité tkaničky ze stejného materiálu jako je prostěradlo. Zde vzniká samotná variabilita. Pokud tkaničky rozváži a prostěradlo rozložím, tak je klasické rovné. Pokud však rohy stáhnu, mohu prostěradlo natáhnout na matraci stejně jako prostěradlo s gumičkou. A nyní pozor! Díky systému je možné prostěradlo složit krásně do skříně, dále použít jako deku, nebo jako přikrývku, také jako ubrus a jistě někoho napadnou jiná využití. V tom je to kouzlo. Dále si stačí jen pustit naše video: