Jak sušit a bělit lněné prádlo?

Každý rok se těším jen na to, že budu sušit prádlo venku. Jakmile se oteplí a alespoň jeden den neprší, tak jde všechny z pračky rovnou na prádelní šňůry. Což je výhoda toho, když máte malou zahrádku nebo alespoň balkón. Ale i mezi paneláky kdysi bývaly sušáky na prádlo, ale v poslední době vše zmizelo. Vždy se však nechá najít místo, kde prádlo pověsit na vzduch. I ve městě najdete stromy, ploty a jiná místa, kde je možné natáhnout provázek a na něj čerstvě vypranou várku. 

Proč nosit prádlo až ven? Někdo si může myslet, že je to ztráta času, ale má to mnoho výhod. Pokaždé vše tak krásně voní a přitom není nikdy zašedlé. Protože používám zásadně Eko-prací prostředky, tak bělení chemií u mě nepřichází v úvahu. Proč taky? To samé platí o aviváži, vždyť čerstvý vzduch je vždy nejlepší vůní.

Nejjednodušší způsob pro údržbu nejen lněných látek je ten přírodní. Což znamená využití větru a slunečních paprsků. Jestli chci vybělit prádlo, tak jej rozprostřu na trávu, když na nebi není ani mráčku. Potom si vezmu hadici nebo konev a vše několikrát po sobě pokropím čistu vodou. To stačí k tomu, aby sluníčko mohlo udělat vše ostatní. Není to třeba dělat pokaždé, ale minimálně dvakrát za léto tento luxus svému prádlu dopřeji. Především je to zadarmo a rozhodně tím nezatěžuji naši přírodu zbytečnými chemickými prostředky. 

Je to zkušenost pro děti a také je to veliká zábava.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení