Výbava

Pořídit si výbavu - pro dnešní generaci nic neznámého. Generace před námi si vážili věcí a ty, které měli, si pečlivě schraňovali a opečovávali. Vybavení do domácnosti bylo drahé a to platilo i o bytových doplňcích jako jsou lněná prostěradla a lněné povlečení. Proto si mladá děvčata do svatby schraňovala vše, co by do své budoucí domácnosti měly potřebovat. Tuto "Výbavu" zajišťovali a doplňovali rodiče, kteří poté vše předali ženichovy jak věno pro nevěstu. 

Dnes se tyto zvyky již nenosí. Já toto znám především z toho, kdy moje maminka a babička často vyndají ze skříně úplně nové utěrky nebo ručníky z dob dávno minulých, tedy ještě socialistických. Někdy se najdou i starší poklady jako právě lněná povlečení. Velmi často se jedná o lněné nebo pololněné kousky, které mě uchvacují svou kvalitou i zpracováním. Protože se v Čechách vyrábělo a šilo i ze lnu, byly prakticky samozřejmostí a každá hospodyňka vám řekla, že nejlepší utěrka je s přídavkem lnu. Zároveň, že na leštění skla, nic jiného než 100% len nepoužíváme. 

Tyto pokladnice však také nejsou bezedné a časem je třeba poohlédnout se také jinam. Jsou stále firmy a podniky, které se lnem pracují a zpracovávají jej. Je jich poskromnu, ale stále fungují. Jsem také velice ráda, že spolupracujeme i s tradičními českými lnářskými firmami a jejich sortiment je u našich zákazníků tak oblíbený. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení