Přírodní nitě - základní přehled

V nabídce máme bavlněné, lněné a hedvábné nitě. Všechny nitě pocházejí z EU a jsou vhodné na šití přírodních materiálů. Touto cestou vám chceme udělat jednoduchý přehled pro lepší orientaci.

První seznámení by mělo být s jednotkou TEX, která je používána v textilním průmyslu pro označení jemnosti příze. Představuje hmotnost 1 kilometru příze v gramech. Například TEX 18x2. Číslo "18" vyjadřuje hmotnost nitě v miligramech v jednom metru. Číslo "2" označuje počet nití, které jsou spřadeny dohromady. Čím nižší je první číslo, tím je niť jemnější a tenčí.

BAVLNĚNÉ NITĚ

Výhodami bavlněných nití je použití na ruční nebo strojové šití. Používá se převážně k sešívání oděvů či výrobků, které jsou dodatečně ještě barveny (bavlněná nit  se obarví stejně jako látky). Vhodné i pro výrobky, které se vyvářejí, škrobí nebo mandlují. Jsou vhodné i na ruční i strojní šití. 

Bavlněná niť Triana je vyrobená klasickou technologií z česaných přízí z dlouhovlákné bavlny, je zušlechtěna mercerováním, které dodává niti lesk, zvyšuje pevnost a snižuje srážlivost. Vhodná pro šití textilních materiálů z bavlny, lnu a konopí. Triana pochází z české výroby. Vyrábí se ve dvou variantách: Triana 50 (TEX 18x2) – vhodná pro šití bavlněných lůžkovin, kojeneckého a dětského bavlněného oblečení, obrubování ručníků, utěrek. Díky malému návinu vhodná pro domácí použití. Triana 44 (TEX 10x2x2) – vrchní bavlněná mercerovaná nit určená k šití svrchního ošacení, na ozdobné lemování. 
Nitě Triana mají atesty OEKO-tex 100 I. třídy. 
Český výrobek.

Bavlněná niť Petalouda (TEX 16,5x2) s návinem 1000 yards a 5000 yards je vhodná pro domácí i průmyslového využití. Jedná se o bavlněnou šicí přízi vyrobenou z dlouhovlákné nejčistší egyptské bavlny. V důsledku průtoku příze přes trysky a její následné leštění plamenem je příze dokonale hladká. Rovnoměrná stálobarevnost na celé cívce je zaručena reaktivním barvením. Konečnou úpravou příze je mercerizace, která zvyšuje pevnost v tahu, vyrovnává se tím zákruty, uhlazuje se povrch vlákna a získá tak vysoký lesk a větší stálobarevnost. Maximální srážlivost je do 1%. To  vše zaručuje perfektní práci s těmito přízemi.  
Nitě mají velký záběr využití. Pro šití dámského, pánského a dětského prádla z bavlněných, lněných a směsových tkanin, jako jsou košile, kalhoty, šaty aj. Dále je možné nitě použít pro šití jednolícního i oboulícního bavlněného úpletu. Stejně tak se hodí pro tvorbu ložního prádla, utěrek, bytových doplňků aj. 
Řecký výrobek.

LNĚNÉ NITĚ

Len je nejstarší textilní surovinou.  Hojně se lněné nitě používaly a stále používají na ruční i strojové krajky, paličkování, drhání nebo frivolitky. Stejně tak i na výšivky. Předností lněných nití je jejich vysoká pevnost, nízká tažnost, vysoký lesk a odolnost vůči oděru. Proti účinkům tepla, světla a povětrnosti jsou lněné nitě odolnější než nitě bavlněné. 

HAGAL lněná niť (TEX 42x3) je vhodná pro obšívání knoflíkových dírek, na přišívání knoflíků, šití těžké konfekce a pro různou domácí tvorbu (např. paličkování). Používáme ji také na plastické výšivky na silné potahové materiály. Hodně je využívána i v čalounictví, při výrobě přírodních matrací a šití zátěžových věcí. 
Český výrobek. 

Guttermann (síla vlákna 30) velmi pevná a odolná přírodní nit vhodná pro ruční šití, k přišívání knoflíků a šití pevnějších a těžších materiálů a tkanin (např. batohů a tašek apod.). 
Německá výroba.

HEDVÁBNÉ NITĚ

Hedvábí je vždy značkou luxusu, ale i kvality. 

Guttermann 100% přírodní hedvábí (síla vlákna 100) Nit, na které vznikla firma Gütermann, symbol kvality a luxusu. Vhodná zejména na jemné šití a obšívání pro dosažení hedvábného lesku, dekorativní šití, ruční i strojové šití a overlock, k obšívání knoflíkových dírek a přišívání knoflíků. Praní max. na 40 °C.
Německá výroba.

Guttermann 100% přírodní hedvábí (síla vlákna 40) niť, na které vznikla firma Gütermann, symbol kvality a luxusu. Vhodná zejména na ruční šití a prošívání pro dosažení hedvábného lesku, dekorativní šití, k obšívání knoflíkových dírek a přišívání knoflíků. Praní max. na 40 °C.
Německá výroba.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení