O technologii a konopí

Konopí je přirozeně jednou z ekologicky nejšetrnějších látek a také nejstarších. Historici uvádějí, že nejstaršími relikty lidského průmyslu jsou kousky konopné textilie. Objeveny byly v hrobkách, jejich stáří sahá přibližně do roku 8 000 před n.l.

Konopné vlákno je jedním z nejsilnějších a nejodolnějších přírodních textilních vláken. Nejen, že je silné, ale také drží tvar. Má jednu z nejvyšších pevností v tahu mezi přírodními vlákny. Konopí má nejlepší poměr tepelné kapacity všech vláken, což mu dává vynikající izolační vlastnosti. Konopí jako tkanina udržuje teplo a tvar, ale s vyšší trvanlivostí, než kterou najdete u jiných materiálů. Přírodní organické konopné vlákno „dýchá“ a je biologicky rozložitelné.

Konopná vlákna jsou jedněmi z nejdelších přírodních vláken. Jsou delší, silnější, nasákavější, odolnější vůči plísním a mikrobům a více izolují, než jiné přírodní vlákna. To znamená, že konopí vás udrží v zimě v teple a v létě v chladu. Konopí navíc pohlcuje škodlivé ultrafialové paprsky. Vlastnosti konopných vláken způsobují, že textilie jsou více savé k barvivům, což ve spojení se schopností konopných tkanin lépe odfiltrovat ultrafialové záření znamená, že materiál konopí je méně náchylný k vyblednutí barvy.

Příze, používaná k výrobě konopného textilu, pochází z dlouhých lýkových vláken, které tvoří stonek rostliny konopí. Dlouhá lýková vlákna jsou spředená a tkaná do jemné tkaniny. Rozdíly v přízi a její přírodní barva dává konopnému textilu jeho nadčasovou krásu a styl. Nákup konopných tkanin se v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí: místo toho, aby se opotřebovávaly jako jiné látky, konopné látky se při každém praní stanou měkčími a pohodlnějšími na nošení. Navíc, po každém praní se tkanina zesílí díky tomu, jak se vlákna navzájem spojují a přibližují. Přírodní tkaniny jsou mnohem pohodlnější na nošení než syntetické a jsou přirozeně vhodnější pro lidi s vyšší citlivostí, podrážděním kůže nebo alergiemi. Jsou pro tělo lepší, protože umožňují pokožce správně dýchat, absorbují pot a pohlcují pachy.

Kromě oděvního průmyslu jsou konopné textilie velmi univerzální, a proto se používají v nesčetném počtu textilních výrobků, jako jsou doplňky, obuv, nábytek, bytové doplňky, bytové dekorace atd. Ve srovnání s jinými lýkovými vlákny, jako jsou lněná, ramie a juta, má konopí navrch z hlediska délky vlákna, poměru stran, houževnatosti, pevnosti v tahu a délky lomu.

Semena konopí jsou bohatým zdrojem vitamínů A, D, E. Obsahuje Omega-6 a omega-3 nenasycené mastné kyselina. Vylisovaný olej se používá v potravinářství, kosmetice i v lékařství.

Neocenitelné vlastnosti konopí:

- EKOLOGICKÉ
- OBNOVITELNÉ
- ORGANICKÉ
- UDRŽITELNÉ
- RECYKLOVATELNÉ
- BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ
- ANTIBAKTERIÁLNÍ
- ANTISEPTICKÉ
- PEVNÉ A ODOLNÉ
- POHLCUJE PACHY
- POHLCUJE UV ZÁŘENÍ
- PRODYŠNÉ
- TERMOREGULAČNÍ

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení