Látkové utěrky nejen na úklid

Vytvořili jsme lněné úklidové utěrky s poutkem na zavěšení a s prošitím do spirály. Tyto utěrky vznikají v naší šicí dílně ze zbytků látek, které zůstávají při výrobě našich hlavních produktů. Proto mohou mít jisté rozdíly ve velikosti i tvaru. Vzor a barva vždy záleží na látkách, které jsou momentálně k dispozici a není možné si vybírat podle vzoru ani barvy. Na výrobu je použit 100% len. Po použití je možné utěrku vyprat a používat opakovaně. 

Utěrka má vnitřní výplň lněné plátno a je tedy vícevrstvá. Vybíráme plátna přírodní nebo bělená. Snažíme se využít každý kousek látky, který v dílně zůstane. Proto i vnitřní výplň tvoří lněné plátno. 

Utěrku je možné použít na mytí nádobí, na základní úklid nebo i v koupelně jako žínku. Stejně tak bude fungovat jako chňapka nebo podložka pod hrnec. 

Jedná se o lněný materiál, který má antibakteriální vlastnosti a výborně se hodí právě jako funkční doplněk do Vaší kuchyně. Zároveň má vysokou otěruvzdornost a pevnost, proto vydrží mnohem déle, že jiný materiál. Len má přirozený lesk.

Takovéto utěrky nebo hadříky na utírání je možné si vytvořit i doma z vyřazeného oblečení nebo ručníků. 

 

DSC_3567-pro-web-0001

DSC_3588-pro-web-0001

DSC_3594-pro-web-0001