Balení zásilek

Připravili jsme pro vás reportáž o tom, jak balíme naše balíčky. Protože i balení je pro nás důležité, tak se snažíme vše postupně vylepšovat a minimalizovat odpad, který i díky tomu vzniká. Protože krabice a zásilky dostávají od dopravních společností hodně zabrat, může se ně něco vylít nebo mohou i zmoknout, je nutné zboží uvnitř nějak ochránit a správně zabalit. Stále proto hledáme nejlepší způsob, jak zásilky bezpečně a přitom ekologicky zabalené dopravit ke svému cíli. 

I když nám naši dodavatelé dodají zboží v plastových obalech, nevyhazujeme je. Snažíme se je maximálně využít pro další uchování a stále dokola do nich zboží ukládáme v našem skladu. Platí to i pro krabice, kartony, pytle a jiné předměty. Kartony je vhodné dávat i na kompost, proto krabice, které jsou špinavé nebo poškozené dále kompostujeme nebo požijeme jako vnitřní výplň. Nechceme zbytečně navyšovat množství obalů, pokud to není nezbytné. 

Balení v krocích: 
1) lněné povlečení uchováváme a balíme do lněných pytlíčků a v nich je vložíme do balíčku,
2) objednané zboží zabalíme do povoskovaného papíru, který zabrání proniknutí vlhkosti ke zboží,
3) přidáme pytlíček s bylinkami z vlastní zahrádky (pokud je ještě k dispozici),
4) přidáme fakturu a informace o údržbě - používáme recyklovaný papír, 
5) připravené zboží vložíme do kartonové krabice. Kartonové krabice používáme recyklovatelné, platí to i pro obálky. Kartonové krabice máme z větší části recyklované, kdy používáme krabice od místních obchodníků a vracíme je tak zpět do běhu. Než krabice skončí v kontejnerech, ještě se využijí. 
6) krabici zalepíme papírovou balící pásku,
7) aby se vše zpevnilo a lépe neslo, tak balíček obvážeme konopno-lněným provázkem. 

Poté již putuje vše k našim zákazníkům.