Od 17.6. do 28.6. stěhujeme sklad, proto budou v tomto termínu objednávky vyřizovány se zpožděním. Děkujeme za pochopení

VZOREK - Klara přírodní konopí tradiční - historical

Kód: WSX001_01
9 Kč / ks 7,40 Kč bez DPH
Skladem (>50 ks)

VZOREK - Klara přírodní konopí tradiční - historical
Barva: přírodní len, šedá, béžová,
Materiál: 100% konopí,
Gramáž: 220 g/m2,
Rozměr šíře: 150 cm,
Jakost: I.,
Úprava: měkčení, sanforizace,

PŘEJÍT NA LÁTKU

Jak pečovat o naše výrobky a látky

Normální praní do teploty 40°C Výrobek se nesmí bělit Nesušit v sušičce Sušit zavěšené Žehlit na vyšší stupeň Výrobek se nesmí chemicky čistit

Detailní informace

Detailní popis produktu

VZOREK LÁTKY

vzorek látky o rozměru cca 3 x 7 cm.

100% konopné plátno hustě tkané v režné podobě. V přírodním provedení bez barvení ani bělení, látka není měkčená z výroby. Měkkost a poddajnost látka získá praním a používáním. Jedná se o tradiční variantu konopí. Materiál pochází z malé rodinného podniku, kde se příze i látka zpracovávají původními procesy. Příze mají dlouhá vlákna a tkaní probíhá na starých strojích. Proto si zachovává vysokou kvalitu a pevnost. Oproti moderními zpracování vláken je to poklad, který v dnešní době je výjimečný. Látka může mít drobné nedokonalosti, je to však přirozená vlastnost materiálu díky specifiku zpracování.
Z každé objednávky látka může mít jiný odstín, protože barevnost a kvalita vláken velmi závisí na úrodě konopí v určitém roce, stejně tak závisí typ vlákna na místu odkud konopí pochází. 

Použití na oblečení jako jsou halenky, šaty, lehké kalhoty. Dále možné pro povlečení, závěsy a jiné bytové doplňky. Vhodné i pro historické kostýmy nebo historické doplňky.

Konopí je ekologické, recyklovatelné a jedná se o obnovitelný zdroj. Nepropouští UV záření, tkanina je vzdušná a prodyšná. Zároveň je díky svému dlouhému vláknu odolné a pevné. Má přirozené antibakteriální, antiseptické vlastnosti, pohlcuje pachy a je odolné proti plísním a hnilobě. Více o vlastnostech konopí nejdete zde: O technologii a konopí

Ekologické konopí: přeměnou konopné příze na vysoce odolné a šetrné tkaniny se snaží poskytnout světu cenný zdroj a zároveň nabízet tolik potřebnou péči o životní prostředí. Ekologická firma vyvíjí velké úsilí při extrahování vláken, na základě tradičních technik bez použití chemie. Od spřádání až po změkčení, zachází s konopím velmi pečlivě, pomocí metod šetrných k životnímu prostředí, které vyvinuli buď sami, nebo jejich partneři. O zpracování a typu ekologického konopí si můžete přečíst zde: Zpracování konopí, Výrobce nejekologičtějších konopných textilií.

Před použitím na šití doporučujeme vyprat na 40-60 °C a poté prát na nižší teplotu. Konopí má vlastnost se praním srazit i když je sanforizované. Srážlivost záleží na úpravě a zpracování látky od výrobce, tvrdosti vody, teploty praní.

Fotografie látek jsou ilustrační a mohou se mírně lišit od skutečnosti. Snažíme se je vyfotit z různých úhlů a pohledů, aby byl výběr jednodušší, ale vždy záleží na rozlišení monitoru, barevnosti a světle při focení. Proto vám rádi zašleme vzorky látek, o které máte zájem.

V případě zájmu připravíme každému zájemci cenovou nabídku na míru podle možností odběru látek.

Metráž prodáváme na metr běžné šíře. Šířka látky je vždy uvedena centimetrech. Prodej je po 10 cm. Pokud si tedy chcete objednat 10 cm, do objednávky uvedete 0,1 m. Pokud si přejete objednat 1 metr, stačí do objednávky uvést 1,0 m.

Množstevní slevy:
5% sleva - při odběru nad 10 m jedné látky
10% sleva - při odběru nad 20 m jedné látky
15% sleva - při odběru nad 50 m jedné látky
20% sleva - při odběru nad 100 m jedné látky

PŘEJÍT NA LÁTKU

Doplňkové parametry

Kategorie: Vzorky konopných látek
Materiál: 100% konopí
Složení: konopí
Gramáž: 220 g/m2
Šířka látky: 150 cm
Barva: přírodní len, šedá, béžová
Srážlivost: 2-5%
Jakost: I.
Úprava: měkčené, sanforizované
Hustota tkaní: osnova 16,8/cm, útek 14,8/cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: