Bitva Koniggratz 150 let

V letošním roce 2016 jsou naplánované oslavy významných události spojené z historií českých zemí. Jedná se o často kulatá výročí spojená s významnými událostmi nebo osobnostmi. Jednou z nich je 700. leté výročí narození Karla IV. Druhu událostí, je 150 let od bitvy u Hradce Králové Koniggratz. 

20160701_170524

20160701_183048

Zajímalo nás, jaké to je na historickém tržišti, proto jsme se přidali k trhovcům a přivezli jsme ukázat svoje zboží na Malé náměstí do Hradce Králové. U našeho stánku se zastavili zájemci nejen o historii, ale i lidé kterým nejsou cizí přírodní produkty. Speciálně pro Hradecké slavnosti jsme připravili i nové výrobky v podobě malých lněných pytlíčku se zavazováním a také nové utěrky z vlastní výroby. Zároveň jsme ukázali model dětských šatečků "Popelka". 

Podívali jsme se také do centra na náměstí a užili si zajímavé tři dny. V pátek a v sobotu 1. a 2. července byl bohatý program s přehlídkami vojáků, ukázky bojů a přehlídky v dobovém oblečení. Na velkém náměstí byla stage, kde pořadatelé připravili hudební a zábavné akce pro diváky. Nechyběly zajímavosti a rekvizity. Mohli jsme si poslechnu i pochodovou historickou vojenskou kapelu. Stálo to za návštěvu, jen škoda že diváků bylo málo.

20160702_112018

20160702_111545

V neděli jsme navštívili samotnou rekonstrukci bitvy u Hradce Králové. Rozhodně to stálo za to. Na hledištích nad bitevním polem se sešlo opravdu velké množství diváků a byl na co koukat. Nejen, že se sešlo historické množství vojáků pěších a jezdeckých, ale také jsme mohli vidět pyrotechnické efekty v podobě ran a výbuchů. V době bitvy také shořely dva domy. Dělostřelci střílely jako o život, ale konec bitvy zvrátit nemohli. Vždycky bude stejný výsledek. Je dobře, že tyto události si připomínáme a nezapomínáme. Jedná se o přelomové události z naší historie. Jsme rádi, že jsme se zúčastnili i když jen jako diváci.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení