• 1 z 3
 

Lněná záclona melír s poutky

 

Záclona na fotografii je z melírového lnu o gramáži 90 g/m2. Jedna osnova je z bílého lnu a druhá z přírodního lnu, barva je světle šedá. Zavěšení na poutka. Záclony klasicky zakrývají zvenku dovnitř, ale je průhlednost ven. 

Cena je za 2 metry délky a 150 cm šířky záclony. Nabídku připravíme na míru. 

Materiály na záclony i lněné závěsy je možné vybrat z široké nabídky v kategorii Metráž

Lněné závěsy a záclony se začínají vracet do domácností. Lněná látka v interiéru vytvoří nezaměnitelnou atmosféru, zároveň představuje čistotu a harmonii. Len je přirozeně antibakteriální a dokáže odpuzovat pily a prach. Je možné jej nyní sehnat již v mnoha variantách nejen rozměrových, ale i barevných. Pokud někdo nechce přímo přírodní nebo bílé odstíny, může si vybrat z mnoha proužků i potisků již i v našem obchodě. Čím více přírody vneseme do našeho domova, tím lépe se nám v něm bude žít. 

Jednoduchost a vzdušnost je hlavním motivem, který lněný závěs představuje. V létě je velice příjemným zastíněním přes přímými slunečními paprsky a díky tomu se místnost tolik neprohřívá.

Nabízíme  možnost šití i na zakázku podle představ majitelů. Možností upevnění a provedení je velmi mnoho. Oblíbené je na pásky nebo zavazování k tyčím. Dále je možné provést řasení nebo s klasickým tunýlkem s navlečením na tyč. 

Vracíme se zpět k látkovým závěsům a záclonám. Lněnou látku je možné použít jak na zastínění proti sluníčku, tak i jako zatmívací závěs nebo jako zastínění u pergol a venkovních altánů. Stejně tak jej využijete pro klasické závěsy, římské rolety, japonské stěny a klasické rolety. Krásně se na i maluje nebo se barví do různých odstínů třeba přírodními barvami. Len dodává interiéru příjemnou atmosféru a přirozené světlo. Doporučuje se jako základní materiál pro Feng šuej. Díky své přirozené struktuře vlákna na sebe neváže tolik nečistot a prachu jako bavlna. Je přirozeně antistatický a antibakteriální. Zadrží velké množství UV záření, proto pomáhá proti přehřívání místností od sluníčka. Jedinou nevýhodou je jeho mačkavost, která je však jeho přirozenou vlastností jako přírodního materiálu.

Jak na výběr správného materiálu: 

Nejprve si promyslete jakou funkci má lněný závěs nebo záclona splňovat. 

Záclona má funkci zabránit pohledům z ulice nebo sousedních domů a přitom máte výhled ven z místnosti. Částečně nás Izolují i od hluku z ulice a filtrují sluneční paprsky na únosnou míru. Pro tyto záclony doporučujeme látky od 50-100 g/m2, které jsou řídce tkané. Při výpočtech však musíte brát v úvahu větší srážlivost materiálu a je nutné vzít vždy dostatečnou rezervu. 

Závěs má funkci zastínit interiér od sluníčka a zabránit pohledům z okolí při rozsvícených světlech. Čím tmavší materiál a s vyšší gramáží si vyberete, tím méně světla bude do interiéru propouštět. Pro částečné zastínění jsou vhodné látky v rozmezí 150-220 g/m2, nazývám je jako předěl mezi závěsem a záclonou. Látky o vyšších gramážích už mohou sloužit jako závěsy. 

Vždy počítejte s dostatečnou rezervou na srážlivost materiálu, čím je látka řidší, tím se více vysráží. Je nutné také překontrolovat hustotu tkaní, opět čím hustěji je látka tkaná, tím méně je propustná pro světlo. Před šitím doporučujeme metráž vyprat, aby došlo k prvnímu vysrážení materiálu. Pokud chcete aby byly závěsy nebo záclony více nařaseny, musíte počítat dvojnásobnou šířku než tu, kterou chcete zakrýt - poměr šířka okna : šířka záclony se může měnit od 1 : 2 . Pokud nepotřebujete výrazné řasení, ale aby závěsy splňovaly funkci zakrytí okna, stačí poměr 1 : 1,3 až 1 : 1,5 opět k zakrývané šířce okna. Tím zjistíte základní nutný rozměr pro výpočet metráže. 

Před rozhodnutím doporučujeme nás navštívit nebo zašleme vzorky materiálu. 

Dostupnost Na dotaz
1 330 Kč / ks
1 099 Kč / ks bez DPH
Kód produktu LZ0002
Kategorie Závěsy a záclony
Položka byla vyprodána...
 
Barva: bílá, přírodní len
Materiál: 100% len
Gramáž: (?) 90 g/m2
Rozměr šíře: (?) 150 cm
Praní: 40°C, bez chemického čištění, bez bělících prostředků
Srážlivost: 2-3%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.