MAIA přírodní ručník len/bambus

Kód: FL0020
455 Kč / ks 376 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

MAIA přírodní ručník len/bambus
Barva: přírodní len,
Materiál: 38% len, 38% bambusová viskóza, 24% bavlna
Gramáž: 580 g/m2,
Struktura látky: Hrubé froté (masážní) + měkké froté
Rozměr: 50 x 97 cm,

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní ručník s poutkem je praktickým pomocníkem do každé koupelny. Na osušce se střídají tenké a tlusté pruhy ze 100% lněného vlákna přírodní barvy a z bambusové viskózy. Lněné froté má zdrsnělý povrch, smyčky jsou uzpůsobeny pro masírování pokožky, která se velice dobře prokrví a froté s bambusem je naopak nádherně měkké a velice dobře saje. Je to neobvyklý a moderní design, který vznikl v české tkalcovně. Při používání tak působíte pozitivně na lymfatický systém, obrušujete starou pokožku a preventivně působíte proti celulitidě. Po použití nejen v sauně, bude pokožka vypadat krásná a svěží. lněný materiál ve froté smyčce dává výrobku příjemný chladivý omak, vzdušnost, vysokou savost a přirozeně antibakteriální a antialergenní účinky. Ale nebojte se poškrábání, len praním trochu změkne. 

Nosná tkanina je bavlněná. Je pro tento výrobek dostatečně pevná a odolná. Je v režném stavu. 

Bambusové froté je výjimečné svoji hebkostí a měkkostí. Struktura a tvar bambusového vlákna dovoluje nasáknout až 3x více vlhkosti než bavlněné vlákno. Bambusové vlákno má přirozené antibakteriální účinky zabraňující tvorbě plísní, které mohou vznikat následkem nedostatečného schnutí. Bambusové příze (nebo také bambusová viskóza) jsou vyráběné z ekologicky dobře obnovitelného zdroje – bambusových stonků a listů – výroba probíhá obdobně jako u viskózových vláken.

Len je ceněnou tkaninou právě pro vlhké koupelny. Má přirozeně antibakteriální vlastnosti, proto se v něm nemnoží plísně a bakterie. Díky tomu není cítit jako běžné ručníky. Len má vysokou savost a přitom zůstává na omak suchý. Vlastností, pro kterou si ho nejvíce vážíme, je rychlost schnutí. Lněný ručník uschne i ve vlhké koupelně a několikrát rychleji  než bavlněný materiál. Výhodný je v horkých letních dnech. Len také nezpůsobuje alergie a blahodárně působí na pokožku, proto je vhodný i pro alergiky a atopiky.

Vyrobeno v České republice

Vhodný především jako masážní ručník do sauny, do bazénu nebo do koupelny. Je vhodný pro muže i ženy.

Údržba lněné froté ručníky: 

  • Platí stejné podmínky jako u lněných produktů obecně, které najdete v článku JAK PEČOVAT O LNĚNÉ VÝROBKY
  • Z důvodů vysokého podílu lnu u froté osušek a ručníků, může dojít při prvních praních k uvolnění vláken. Jedná se o zbytky přírodních vláken, které se uvolňují přirozeně z lněné příze. Tento efekt je nejvyšší při prvním vyprání, poté je to již mnohem méně až vymizí.
  • Doporučujeme před použitím několikrát vyprat podle pokynů výrobce, tak aby se ručníky pročistily a zbavily přebytečných vláken. Jedná se o přirozený proces a je to známka přírodního lněného materiálu.
  • Při prvních praních doporučujeme prát lněné ručníky nebo froté ručníky samostatně a po prvním vyprání je nezbytné zkontrolovat a vyčistit filtr pračky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lněné ručníky froté
Záruka: 5 let
Materiál: 38% len, 24% bavlna, 38% bambusová viskóza
Složení: len, bavlna, bambus
Gramáž: 580 g/m2
Rozměr: 50 x 97 cm
Barva: krémová, přírodní len, šedá
Struktura látky: Hrubé froté (masážní), Měkké froté
Praní: 60°C, bez chemického čištění, bez bělících prostředků
Srážlivost: 1-2%