LUKAS ručník len/bambus

Kód: FL0026
485 Kč / ks 400,80 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

LUKAS ručník len/bambus
Barva: přírodní len, béžová, krémová, šedá
Materiál: 38% len, 38% bambusová viskóza, 24% bavlna
Gramáž: 580 g/m2,
Struktura látky: Hrubé froté (masážní) + měkké froté
Rozměr: 50 x 97 cm,

Jak pečovat o naše výrobky a látky

Normální praní do teploty 40°C Výrobek se nesmí bělit Nesušit v sušičce Sušit zavěšené Žehlit na střední stupeň Výrobek se nesmí chemicky čistit

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní ručník s poutkem je praktickým pomocníkem do každé koupelny. Jedna strana froté je vytvořeno ze 100% lněného vlákna přírodní barvy a druhá strana osušky je z bambusové viskózy světle krémové barvy. Na okraji je zdobení pruhem.  Lněná strana má zdrsnělý povrch, smyčky jsou uzpůsobeny pro masírování pokožky, která se velice dobře prokrví a strana s bambusem je naopak nádherně měkká a velice dobře saje. Stačí tedy osušku jen otočit podle toho, jakou si přejete funkci. Při používání tak působíte pozitivně na lymfatický systém, obrušujete starou pokožku a preventivně působíte proti celulitidě. Po použití nejen v sauně, bude pokožka vypadat krásná a svěží. lněný materiál ve froté smyčce dává výrobku příjemný chladivý omak, vzdušnost, vysokou savost a přirozeně antibakteriální a anti-alergenní účinky.

Nosná tkanina je bavlněná. Je pro tento výrobek dostatečně pevná a odolná. Je v režném stavu. 

Bambusové froté je výjimečné svoji hebkostí a měkkostí. Struktura a tvar bambusového vlákna dovoluje nasáknout až 3x více vlhkosti než bavlněné vlákno. Bambusové vlákno má přirozené antibakteriální účinky zabraňující tvorbě plísní, které mohou vznikat následkem nedostatečného schnutí. Bambusové příze (nebo také bambusová viskóza) jsou vyráběné z ekologicky dobře obnovitelného zdroje – bambusových stonků a listů – výroba probíhá obdobně jako u viskózových vláken.

Len je ceněnou tkaninou právě pro vlhké koupelny. Má přirozeně antibakteriální vlastnosti, proto se v něm nemnoží plísně a bakterie. Díky tomu není cítit jako běžné ručníky. Len má vysokou savost a přitom zůstává na omak suchý. Vlastností, pro kterou si ho nejvíce vážíme, je rychlost schnutí. Lněný ručník uschne i ve vlhké koupelně a několikrát rychleji  než bavlněný materiál. Výhodný je v horkých letních dnech. Len také nezpůsobuje alergie a blahodárně působí na pokožku, proto je vhodný i pro alergiky a atopiky.

Vyrobeno v České republice

Vhodný především jako masážní ručník do sauny, do bazénu nebo do koupelny. Je vhodný pro muže i ženy.

Údržba lněné froté ručníky: 

  • Platí stejné podmínky jako u lněných produktů obecně, které najdete v článku JAK PEČOVAT O LNĚNÉ VÝROBKY
  • Z důvodů vysokého podílu lnu u froté osušek a ručníků, může dojít při prvních praních k uvolnění vláken. Jedná se o zbytky přírodních vláken, které se uvolňují přirozeně z lněné příze. Tento efekt je nejvyšší při prvním vyprání, poté je to již mnohem méně až vymizí.
  • Doporučujeme před použitím několikrát vyprat podle pokynů výrobce, tak aby se osušky pročistily a zbavily přebytečných vláken. Jedná se o přirozený proces a je to známka přírodního lněného materiálu.
  • Při prvních praních doporučujeme prát lněné osušky nebo froté ručníky samostatně a po prvním vyprání je nezbytné zkontrolovat a vyčistit filtr pračky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lněné ručníky froté
Záruka: 5 let
Materiál: 38% len, 24% bavlna, 38% bambusová viskóza
Složení: len, bavlna, bambus
Gramáž: 580 g/m2
Rozměr: 50 x 97 cm
Barva: krémová, přírodní len, šedá
Struktura látky: Hrubé froté (masážní), Měkké froté
Srážlivost: 5-10%