Prací gel z mýdlových ořechů bez vůně Tierra Verde 1l

Kód: TV0014
Český výrobek
155 Kč / ks 128,10 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Prací gel z mýdlových ořechů bez vůně Tierra Verde
Objem: 1 litr
Koncentrovaný gel pro šetrné a ekologické praní barevného prádla. Jeho základem je extrakt z mýdlových ořechů v biokvalitě. Jeden litr gelu vystačí až na 33 pracích dávek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základem pracího gelu je výtažek z mýdlových ořechů získaný nejšetrnější metodou extrakce za studena. Ohleduplnější k vašemu zdraví i planetě už je jen praní v samotných mýdlových ořeších. Prací gel z mýdlových ořechů je velmi vhodný i pro praní dětského oblečení a barevných látkových plen. Mohou je použít alergici, ekzematici a osoby s citlivou pokožkou. Zejména v těchto případech prací gel kombinujte s máchadlem. 

Jedná se o koncentrát, který stačí dle potřeby naředit vodou. 

K čemu se používá
- na praní běžně znečištěného prádla v ruce i v pračce vhodný zejména pro barevné prádlo (neobsahuje bělicí složku) 

Ruční praní:
- cca 15 ml na prací lázeň


Praní v pračce:
- 30 ml (objem uzávěru lahve) na prací várku (4 - 5 kg prádla)
- koncentrát – 1 litr vystačí až na 33 pracích dávek

Při větším znečistění prádla:
- plošně zašpiněné prádlo před samotným praním necháme odmočit: rozpustíme 1-2 lžíce prášku Puer v teplé vodě, prádlo necháme namočené nejlépe přes noc
- skvrny před praním ošetříme Žlučovým mýdlem nebo Olivovým mýdlem s citronovým extraktem

Při tvrdé vodě: použijeme nejlépe Změkčovač vody nebo dávku pracího gelu zvýšíme až na 60 ml tvrdost vody snadno určíme s pomocí Testovacího pásku. Vodu je možné změkčit také prací sodou s přídavkem jedlé sody. 

Na bílé prádlo: přidáme 1-2 lžíce bělicího prášku Puer (nebo použijeme Prací prášek z mýdlových ořechů na bílé prádlo a látkové pleny)

Teplota praní: pokud to materiál umožňuje, pereme nejméně na 40 ºC; účinné praní ve studené vodě vyžaduje mnohem více chemie (nebo mechanické práce), přitom ušetříme jen pár desítek halířů za ohřívání vody

Složení: 5 - 15 % uhličitan sodný; < 5 % extrakt z mýdlových ořechů, chelatační činidlo (EDDS), silikát, denaturovaný líh, xanthanová guma

Dodatek: Suroviny pro drogerii jsou voleny tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Při výrobě produktů je použita revitalizovaná voda. Netestováno na zvířatech. Tento výrobek neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní drogerie
Objem: 1 litr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: