Prací gel z mýdlových ořechů s pomerančovou silicí Tierra Verde 1l

Kód: TV0015
175 Kč / ks 144,60 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Prací gel z mýdlových ořechů s pomerančovou silicí Tierra Verde
Objem: 1 litr
Koncentrovaný gel pro šetrné a ekologické praní barevného prádla ovoněný přírodní pomerančovou silicí. Jeho základem je extrakt z mýdlových ořechů v biokvalitě. Jeden litr gelu vystačí až na 33 pracích dávek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základem pracího gelu je výtažek z mýdlových ořechů získaný nejšetrnější metodou extrakce za studena. Ohleduplnější k vašemu zdraví i planetě už je jen praní v samotných mýdlových ořeších. Prací gel z mýdlových ořechů je velmi vhodný i pro praní dětského oblečení a barevných látkových plen. Mohou je použít alergici, ekzematici a osoby s citlivou pokožkou. Zejména v těchto případech prací gel kombinujte s máchadlem. 

Jedná se o koncentrát, který stačí dle potřeby naředit vodou. 

K čemu se používá
- na praní běžně znečištěného prádla v ruce i v pračce
- vhodný zejména pro barevné prádlo (neobsahuje bělicí složku) 

Ruční praní:
- cca 15 ml na prací lázeň

Praní v pračce:
- 30 ml (objem uzávěru lahve) na prací várku (4 - 5 kg prádla)
- koncentrát – 1 litr vystačí až na 33 pracích dávek

Při větším znečistění prádla:
- plošně zašpiněné prádlo před samotným praním necháme odmočit: rozpustíme 1-2 lžíce prášku Puer v teplé vodě, prádlo necháme namočené nejlépe přes noc
- skvrny před praním ošetříme Žlučovým mýdlem nebo Olivovým mýdlem s citronovým extraktem

Při tvrdé vodě: použijeme nejlépe Změkčovač vody nebo dávku pracího gelu zvýšíme až na 60 ml tvrdost vody snadno určíme s pomocí Testovacího pásku. Vodu je možné změkčit také prací sodou s přídavkem jedlé sody. 

Na bílé prádlo: přidáme 1-2 lžíce bělicího prášku Puer (nebo použijeme Prací prášek z mýdlových ořechů na bílé prádlo a látkové pleny)

Teplota praní: pokud to materiál umožňuje, pereme nejméně na 40 ºC; účinné praní ve studené vodě vyžaduje mnohem více chemie (nebo mechanické práce), přitom ušetříme jen pár desítek halířů za ohřívání vody

Složení: 5 - 15 % uhličitan sodný; < 5 % extrakt z mýdlových ořechů, chelatační činidlo (EDDS), silikát, denaturovaný líh, xanthanová guma, přírodní pomerančová silice (obsahuje parfém limonene, pomeranč sladký extrakt - může vyvolat alergickou reakci)

Dodatek: Suroviny pro tuto drogerii jsou zvoleny tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Při výrobě produktů je použita revitalizovaná vodu. Netestováno na zvířatech. Tento výrobek neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva.

Doplňkové parametry

Kategorie: PŘÍRODNÍ DOMÁCNOST
Objem: 1 litr
Položka byla vyprodána…