Lufa drsná - přírodní

Kód: TV0007
Český výrobek
95 Kč / ks 78,50 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Lufa drsná - přírodní
Rozměr: 7 cm
Lufa je přírodní materiál, který vám nahradí houbičku na mytí nádobí nebo se hodí pro péči o tělo a pleť. Díky hrubým vláknům lufy odstraníte ztvrdlou kůži a příjemně ji prokrvíte. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na tělo i do kuchyně. Pevná, hrubá vlákna této lufy jsou perfektní pro péči o ztvrdlou kůži. Můžete s ní ale čistit i zaschlé zbytky jídla, dřezy nebo umyvadla. Dobře padne do ruky, dlouho vydrží a na rozdíl od plastových houbiček či kovových drátěnek je zcela přírodní a kompostovatelná. Bez chemického ošetření.
Lufu můžete používat celou a nebo si ustříhnout potřebný kus. Potom co doslouží, je možné ji dát na kompost, protože se jedná o 100% přírodní materiál. 

Co je to a jak to funguje
Naše lufy vznikají z plodů rostliny Lufa cylindrica, nazývané též lufa válcovitá či egyptská. Údajně již Kleopatra věděla, že se z této tykve kromě chutného salátu dá snadno vyrobit i prvotřídní kosmetická pomůcka. Zralé plody podobné okurce stačí zbavit slupky, ponořit do vody a počkat, až se vyplaví semena a měkká dužina. Zbydou jen pevná vlákna, která se po usušení a vyčištění mění v přírodní houbičky, žínky a další užitečné pomocníky. Suchá lufa je pevná a drsná, po namočení do teplé vody ale rychle změkne a zvětší svůj objem. Právě tato proměna z ní dělá ideální materiál i pro použití na pokožku. K čemu se používá k odstranění ztvrdlé kůže (paty, lokty) přírodní alternativa plastových houbiček či drátěnek (mytí nádobí; čištění dřezu, kuchyňské linky, umyvadel a van).

Složení: 100% egyptská lufa, provázek ze 100% bavlny.

Jak se používá
- po každém užití lufu důkladně propláchněte čistou, horkou vodou poté ji nechte proschnout skladujte v suchu (pozor na vysokou vlhkost vzduchu hlavně v koupelnách, hrozí hniloba)
- lufu pravidelně čistěte horkou vodou, zejména pokud ji používáte na tělo
- při správné péči vám bude sloužit řadu měsíců
- vlákna lufy se používáním postupně rozpadají, zbytek je snadno kompostovatelný

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní drogerie
Rozměr: 7 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: