Futon pohanka-len 90 x 200 ZEDA

Kód: PM0002
3 950 Kč / ks 3 264,50 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Futon pohanka-len 90 x 200 ZEDA,
Materiál: 100% len,
Rozměr: 90 x 200 cm,
Výplň: BIO pohankové slupky,
Výška: 4 cm,

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pohankovou matraci neboli FUTON, o základním rozměru 90 x 200 cm, je možné použít samostatně a není potřeba ji podkládat jinou matrací. Matrace plněné pohankovými slupkami blahodárně působí na organismus a pomáhají k celkové harmonizaci těla. Jedná se o kombinaci dvou přírodních materiálů - lnu a pohanky. Futony se mohou použít nejen na spaní, ale také na relaxaci a cvičení. Pohanka působí mikromasážně, perfektně srovnává prostor ke spaní, nepřejímá pachy, ale absorbuje přirozenou vlhkost, pro roztoče je neatraktivním bydlištěm a je proto vhodná pro alergiky. Jedná se o přírodní materiál. Blahodárně působí na naši páteř při spánku a relaxaci, pohanka má tvarovou paměť a přizpůsobí se tělu.

Na pohance spíme výrazně pohodlněji a také šetříme naši páteř. Také zlepšují prokrvení, posilují imunitu a přináší úlevu při různých revmatických potížích. Jsou i teorie, že nás chrání před škodlivými účinky elektromagnetického záření. Dobrou vlastností pohankových slupek je, že dobře drží teplotu, takže se dají používat jako hřejivý nebo naopak chladivý obklad.

Matraci stačí v létě vyhřát na sluníčku a v zimě nechat vymrznout. Poté už jen protřepat. Je nutné se vyvarovat dešti nebo vlhkému počasí. Pohanka by neměla navlhnout. Po spaní je třeba ji nechat vyschnout, pohankové slupky jsou přírodní materiál a přijímají vlhkost z těla a prostředí. Je nutné hlídat, aby nechytila ze spodní strany vlhkost, když není na roštu a leží pouze na zemi.

Pohanka je v matraci hodně nacpaná a nedochází k přesypání. Plněné pohankovými slupkami v BIO kvalitě.

Ušito z 100% lněného plátna o gramáži 190 g/m2. Přírodní bílé a přírodní pruhy. Lněné plátno je přirozeně antibakteriální, odpuzuje prach a pyly.

K matraci je možné na zakázku ušít pratelný potah, který doporučuji, prodlouží životnost matrace. Případně je možné matraci položit pod prostěradlo přímo na rošt nebo jinou matraci.

Český výrobce.

Není možné zaslat přes Zásilkovnu!

Doplňkové parametry

Kategorie: Futony, žíněnky
Materiál: 100% len
Složení: len
Rozměr: 90 x 200 cm
Výplň: BIO pohankové slupky
Výška: 4 cm
Položka byla vyprodána…